Spotkanie z policjantem.

Bezpieczny uczeń i przedszkolak na drodze.  Zapoznanie z zawodem policjanta.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych dzielnicowi z Posterunku Policji w Opolu Lubelskim praktycznie każdego dnia odwiedzają dzieci i młodzież.

Dzisiejszego poranka Policjanci z Posterunku wraz z panem Mrówką oraz panią Justyną Lankamer odwiedzili naszą szkołę.  Tematem prelekcji było bezpieczeństwo uczniów na drodze, w domu oraz podczas kontaktu z psami. Uczniowie wykazali się doskonałą wiedzą i bezbłędnie odpowiadali na zadawane przez dzielnicowego pytania. 

Przedszkolaki chciały wiedzieć na czym polega praca policjanta i z jakich elementów składa się jego służbowe wyposażenie. Prowadzący spotkanie dzielnicowy st.sierż. Paweł Knieja udzielił milusińskim kilku cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze i właściwych zachowań w domu. Policjanci podkreślali, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie teraz w okresie jesiennym. Ponadto policjanci pokazali jak zachować się podczas spotkania z psem, który nie posiada właściciela. Na zakończenie dzieci w ramach nagrody otrzymały kolorowanki, odblaski oraz mnóstwo słodkości,  przygotowane przez Firmę Mrówka z Opola Lubelskiego, która współpracuje z naszą policją

Nie zabrakło także wspólnych zdjęć z policjantem i panem Mrówką.