Aby uzyskać dostęp do funkcji portalu Epodreczniki.pl, takich jak udostępnianie materiałów, konieczne jest posiadanie konta użytkownika z rolą Nauczyciel.
Jeśli jesteś jednym z nauczycieli, którzy otrzymali login i hasło do portalu Epodreczniki.pl, wówczas należy postępować zgodnie z wytycznymi poniżej
Krok 1
W przeglądarce internetowej otwieramy stronę epodreczniki.pl
Krok 2
Aby się zalogować klikamy przycisk “Zaloguj się” w prawym górnym rogu. Następnie w wyświetlonym formularzu wpisujemy otrzymane dane do logowania i zatwierdzamy klikając na “Zaloguj”.
Należy zwrócić uwagę na wielkość znaków w przypadku hasła.
Krok 3
Pierwsze pomyślne logowanie
Użytkowniku, przy pierwszym logowaniu do platformy zostaniesz poproszony o weryfikację adresu e-mail i zmianę hasła.
W polu email wprowadź docelowy adres, który ma być przypisany do konta na platformie. Wpisz aktualne hasło, które otrzymałeś lub ustawiłeś za pomocą linku aktywacyjnego. Wprowadź nowe hasło i potwierdź jeszcze raz.
Pamiętaj! Hasło musi zawierać dużą i małą literę, cyfrę lub znak specjalny oraz przynajmniej 8 znaków.
Jeśli dane które wprowadziłeś są zgodne pojawi się komunikat: a ty zostaniesz przeniesiony na stronę główną portalu epodreczniki.pl.
Od tej pory możesz w pełni korzystać z systemu.
Krok 4
Jeśli jednak Twój adres email który podałeś istnieje już w systemie będziesz mógł dokonać połączenia tych dwóch kont. Twoje nowe konto będzie usunięte, ale pojawi się ono jako dodatkowa struktura na starym koncie.
Po zatwierdzeniu danych w formularzu zmiany hasła i adresu email pojawi się wtedy poniższy komunikat: Zgodnie z komunikatem kliknij “Zamknij” i wyloguj się z platformy.
Opcja wylogowania dostępna jest w rozwijanym menu przy swoich danych w prawym górnym rogu strony
Krok 5
Następnie przejdź do skrzynki pocztowej na który został wysłany link aktywujący łączenie kont.
Wiadomość będzie wyglądała tak jak na zrzucie poniżej.
Krok 6
Po kliknięciu na powyższy link pojawi się panel logowania do platformy.
Wprowadź login i hasło konta które ma adres zgodny z otrzymaną wiadomością, czyli najprawdopodobniej dane konta z którego korzystałeś wcześniej.
Jeśli zalogujesz się na prawidłowe konto wówczas pojawi się komunikat:
Krok 7
Jeśli zalogujesz się na błędne konto pojawi się komunikat: Akcja połączenia kont może być wykonywana tylko po zalogowaniu się na konto z którym chcemy się połączyć lub Wystąpił problem z połączeniem konta. Niepoprawny układ w strukturze.
Uwaga:
Pamiętaj że po połączeniu kont do portalu będziesz logował się podając jako login swój adres email.
Mam problem – co robić?
W przypadku problemów w trakcie pierwszego logowania prosimy o kontakt z działem wsparcia. Formularz zgłaszania błędów znajduje się na stronie https://epodreczniki.pl w prawym dolnym rogu strony.
Wystarczy kliknąć “Zgłoś problem” a następnie wypełnić formularz i zatwierdzić klikając na “Wyślij”