Wycieczka do Warszawy

W dniu 15 maja 2024 roku odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy, w której uczestniczyli uczniowie klas II, III oraz zerówki.Wycieczka była bardzo ciekawa i udana, dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i nowej wiedzy. Dzieci miały okazję zobaczyć na żywo egzotyczne zwierzęta w ZOO, co było dla nich wyjątkowym doświadczeniem. Akrobacje słonia wzbudziły w nich prawdziwy zachwyt i radość.

Zwiedzanie zabytków Starego Miasta pozwoliło uczniom lepiej poznać historię Warszawy. Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta i pomnik Syrenki to miejsca, które na długo pozostaną w ich pamięci. Wizyta w restauracji Magdy Gessler była okazją do zobaczenia, jak wygląda praca w renomowanym lokalu gastronomicznym.

Pałac Kultury i Nauki zrobił na wszystkich ogromne wrażenie, zwłaszcza widok z tarasu na 30. piętrze, skąd mogliśmy podziwiać panoramę miasta. Spacer po Łazienkach Królewskich był doskonałym zakończeniem dnia. Uczniowie byli zachwyceni bliskim kontaktem z naturą – oswojonymi pawiami i wiewiórkami oraz pięknem otaczającej nas roślinności. Pałac na Wodzie i Amfiteatr przypomniały nam o bogatej historii tego miejsca, a pływające gondole dodały uroku całej wycieczce.Pomnik Fryderyka Chopina, przy którym zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, był symbolicznym zakończeniem naszej podróży po Warszawie.

Ta wycieczka była nie tylko wspaniałą przygodą, ale także lekcją historii i przyrody. Wszyscy wróciliśmy do domu pełni pozytywnych emocji i z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne wyjazdy.

Bożena Piechota