Wycieczka do Jurajskiego Parku w Bałtowie

Uczestnicy klasy II i III

Dnia 29 września 2023 roku uczniowie z klasy drugiej i trzeciej naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w ekscytującej wycieczce do Jurajskiego Parku w Bałtowie. To wyjątkowe miejsce nie tylko dostarczyło edukacyjnych doświadczeń, ale także pełnych przygód i  wrażeń.

Zwiedzanie Parku z Dinozaurami: Rano wszyscy uczniowie zebrali się przed szkołą i udali się busem do Jurajskiego Parku. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w części parku, gdzie znajdowały się repliki dinozaurów w naturalnej wielkości. Uczniowie z zapartym tchem oglądali różnorodne gatunki tych prehistorycznych zwierząt. Przewodnik parku dostarczył fascynujących informacji na temat dawnych okresów geologicznych i życia dinozaurów.

Wstęp do Oceanarium: Po zwiedzeniu Jurajskiego Parku wszyscy uczniowie zostali wprowadzeni do Oceanarium. Tuż po wejściu uczestnicy poczuli się, jakby zostali przeniesieni do fascynującego podwodnego świata.

Zoo Dolne: Następnie przyszedł czas na odwiedzenie Dolnego Zoo. Uczniowie mieli okazję zobaczyć różnorodne gatunki zwierząt, w tym egzotyczne ptaki, małe ssaki oraz gady. To było nie tylko edukacyjne doświadczenie, ale także moment, kiedy wszyscy mogli obserwować i uczyć się o różnorodności fauny.

Zoo Górne: Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Górnego Zoo, gdzie znajdowały się większe zwierzęta, takie jak np.: strusie, lamy, wielbłądy i wiele innych. Uczniowie mieli okazję poznać bliżej te fascynujące istoty oraz dowiedzieć się, jakie są ich potrzeby i zwyczaje.

Muzeum Miniaturowych Zamków i Sabatówka: Po odwiedzeniu zoo udaliśmy się do Muzeum Miniaturowych Zamków, gdzie mogliśmy podziwiać niesamowicie szczegółowe modele zamków i twierdz. Następnie mieliśmy okazję odwiedzić Sabatówkę, gdzie odbyły się zawody dyniowe.

Obiad i Warsztaty Dyniowe: Po tylu emocjach i wrażeniach przyszedł czas na zasłużony obiad. Po obiedzie odbyły się warsztaty dyniowe, gdzie uczniowie mogli spróbować swoich sił w sztuce tworzenia dyniowych stworków. Powstały naprawdę kreatywne i efektowne prace.

Pamiątki: Po zwiedzeniu mieliśmy okazję odwiedzić sklepik z pamiątkami, gdzie można było zakupić gadżety związane z  światem dinozaurów.

Wycieczka do Jurajskiego Parku w Bałtowie była nie tylko wspaniałą okazją do nauki, ale także do wspólnego spędzenia czasu i budowania więzi między uczniami. Dzięki informacjom przyrodniczo –historycznym oraz fascynującym atrakcjom wszyscy uczniowie zyskali nową perspektywę na świat przyrody i historii.

Bożena Piechota