Tydzień Języka Ojczystego

W dniach od 19 do 23 lutego w naszej szkole realizowane były zadania związane z kampanią prospołeczną propagującą  poprawność językową w mowie oraz piśmie wśród naszych uczniów w ramach Szkolnego Tygodnia Języka Ojczystego. Z tej okazji zaplanowano cały szereg działań. Jednym z nich była akcja „Duży czyta małemu”, w ramach której chętne uczennice z klas 4-6 codziennie rano, przed lekcjami,  czytały przedszkolakom bajki. Innym działaniem były tzw. czytające przerwy, które przebiegały pod hasłem: „Dziś nie biegamy, dziś czytamy”.  Zainteresowani uczniowie, zaopatrzeni w poduszki, kocyki oraz ulubione książki, spędzali przerwy delektując się ich lekturą.  Inicjatywa ta już kolejny rok cieszyła się dużym zainteresowaniem. W ramach Tygodnia Języka Ojczystego odbyły się również dwa konkursy: wiedzy i umiejętności -Klasowy Mistrz Ortografii, który wyłonił w każdej klasie osoby najlepiej radzące sobie z zasadami polskiej pisowni oraz plastyczny: Projekt okładki ulubionej książki. Na korytarzu szkolnym przygotowana była także gazetka.Przedstawiono na niej poprawne zwroty i wyrażenia, w których najczęściej popełniane są błędy w wymowie  oraz znane i mniej znane łamańce językowe. Działania związane z realizacją projektu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Każdy znalazł dla siebie coś interesującego.

                                                                                             Dorota Stępień oraz Dorota Wójcik