Szkolny Tydzień Życzliwości

W dniach od 22 do 26 listopada obchodziliśmy w  naszej szkole Tydzień Życzliwości . W tym roku hasłem przewodnim było: „Życzliwi każdego dnia”.  Celem akcji było przypomnienie, że warto być na co dzień uprzejmym, dobrym i pomocnym.

Warto się uśmiechać do innych; uśmiech przecież nic nie kosztuje, a tak wiele potrafi zmienić. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy drugiemu człowiekowi, wraca do nas z nawiązką. W ramach Tygodnia powstało „Drzewo życzliwości”, na którym uczniowie wpisywali przyjazne uwagi oraz miłe słowa skierowane do koleżanek i kolegów.

Funkcjonował również „Mur życzliwości”, na którego cegłach można było zapisać sposoby okazywania przyjaźni  i  życzliwości innym ludziom. Chętni uczniowie wraz z wychowawcami wykonywali plakaty promujące dobre zachowanie oraz życzliwość. Jednego z dni każdy,  kto chciał przyłączyć się do akcji, mógł założyć strój  w kolorze żółtym lub pomarańczowym, które są symbolami dobrego humoru oraz pozytywnej energii.               

Mile widziane były dobre uczynki, uśmiechnięte emotikony przyczepione do ubrania, drobne upominki podarowane koleżance lub koledze.Tydzień życzliwości przebiegał pod patronatem Biblioteki szkolnej oraz Samorządu Uczniowskiego.

                                                                                                                  Dorota Sępień