Obchody Święta 3 Maja

Dnia 29 kwietnia 2022 r. w naszej szkole rozpoczęły się obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VII wraz z p. Jarosławem Łaguną w trakcie uroczystej akademii przybliżyli kolegom najważniejsze wydarzenia dotyczące tego ważnego święta. Uczennice z klasy IV uświetniły akademię pięknym śpiewem.
Nasza szkoła brała również udział w uroczystościach 3 maja w Opolu Lubelskim. Szkołę godnie reprezentowali uczniowie z kl. V wraz z wychowawczynią Bożeną Ciseł – Hubert Górski, Maciej Morszczyzna, Kamil Możdżeń, Jakub Surdak, którzy pełnili wartę przy pomniku ś.p. prof. Lecha Kaczyńskiego, uczennice kl. VII Kinga Jurak i Karolina Mędrek wraz z panią dyrektor Małgorzatą Kozak i wychowawczynią Joanną Wójcik uczestniczyły w manifestacji trzeciomajowej ulicami miasta, by złożyć kwiaty pod pomnikami pamięci.
Ponad to, Anna i Mateusz Kalinowscy złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz na pomniku partyzanta BCH Kazimierza Makosia, który poległ w walce z okupantem niemieckim, a spoczywa na cmentarzu w Bobach.


Joanna Wójcik