Igrzyska olimpijskie uczniów klas 1-3 „Aktywny powrót do szkoły WF z AWF” w Opolu Lubelskim

21 września uczniowie klas 1-3 naszej szkoły uczestniczyli w niebywałym wydarzeniu. Wraz z innymi uczniami szkół z naszej gminy uczestniczyli w zawodach sportowych zorganizowanych na wzór Igrzysk Olimpijskich. Było uroczyste zapalenia znicza olimpijskiego oraz wciągniecie flagi na maszt. Uczniowie klas pierwszych zasiedli na trybunach i mieli za zadanie kibicować starszym kolegom. Natomiast uczniowie klas 2 i 3, podzieleni na 5 zespołów, różniących się kolorem koszulek, uroczyście wkroczyli na teren stadionu miejskiego. W uroczystości uczestniczył Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Przemysław Czarnek, który po krótkim wystąpieniu, wraz z Burmistrzem Sławomirem Plisem, uroczyście otwarli Igrzyska. Uczennica klasy 2 naszej szkoły, Dominika Michalak, pełniła w tym wydarzeniu bardzo ważną rolę. W imieniu wszystkich uczniów pięknie odczytała uroczyste przyrzeczenie. Po czynnościach wstępnych nastąpiła rozgrzewka, a następnie rywalizacja w zespołach w różnych konkurencjach sportowych. Odbyła się ona oczywiście zgodnie z duchem fair play. Dla dzieciaków od wyników ważniejszy był udział w zawodach i dobra zabawa. A wszystko w myśl hasła „Udział ważniejszy niż zwycięstwo”. Po długich zmaganiach, nie było wygranych ani przegranych. Wszyscy zostali nagrodzeni medalami, mogli poczęstować się owocami, jogurtami oraz wodą. Na zakończenie uroczystości odbył się koncert zespołu Pecktus. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń powrócili do domu.

. Dorota Stępień

Nasi Sportowcy