Szkoła Podstawowa w Wandalinie

24-300 Opole Lubelskie
 
powiat opolski województwo lubelskie
 

Witamy  Dziś imieniny obchodzą : . Składamy im serdeczne życzenia.
Menu witryny
 
  Strona startowa
 Nasza Szkoła
  Misja
  Historia
  Wychowanie przedszkolne
  Nauczanie zintegrowane
  Nauczanie blokowe
 Informacje
  Ogłoszenia i komunikaty  
  Imprezy i uroczystości
  Plan zajęć
 Kadra 
  Dyrektor
  Rada Pedagogiczna
 Uczniowie
  Samorząd uczniowski
  Osiągnięcia
 Zainteresowania
  P. C. K.
  U.K.S. Wandalin
  Koła przedmiotowe
  Kółko misyjne
  Kółko teatralne
  Kółko taneczne
 Baza szkoły
  Klasy
  Biblioteka
  Boiska i tereny zielone
 Dokumenty
  Statut
  Program wychowawczy
  Program profilaktyki
 Nasza miejscowość
  Wandalin
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostatnia aktualizacjastrony:

 

Absolwentka naszej szkoły Gabriela Majchrowska realizuje ogólnopolski projekt "Nie od-Trąd-caj"

W sześcioosobowym zespole chcą odmienić myślenie społeczności lokalnej i biorą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii". Zaangażowali się, ponieważ chcieli pomóc "najbiedniejszym z biednych" Zalogowaliśmy się na platformę i zaczęliśmy działać- mówią. Ich inicjatywa polega na pomocy trędowatym, a także wsparciu działań misyjnych w Afryce.
 
Projekt "Nie od-Trąd-caj", którego są inicjatorami zakłada uświadomienie społeczności lokalnej na czym polega Choroba Hansena. Młodzi ludzie jeżdżą po różnych miejscowościach, by w szkołach podstawowych swoim młodszym kolegom tłumaczyć objawy choroby. Podczas spotkań pokazują uczniom jak wygląda życie w Afryce, a także uświadamiają co można zrobić, by pomóc mieszkańcom Czarnego Lądu. Wiktoria, Gabrysia, Ania, Alek, Janek i Adrian bo to z nich składa się zespół- mają wiele pomysłów na to jak dotrzeć do najszerszego grona odbiorców. Na ich prelekcje przyjeżdżają goście specjalni. Ostatnio gościli Ojców i Siostry Białe a także Werbistów
 
Młodzież miała także okazję uczestniczyć w pokazie tańca z elementami kultury afrykańskiej. Oni sami niedawno przemawiali do trochę innego grona osób niż zwykle. - Chcieliśmy, żeby wiek odbiorców naszego projektu był zróżnicowany. Wtedy my też możemy się wiele nauczyć- zauważają. W planach, dla młodszych, mają jeszcze grę terenową, która będzie poruszała wiadomości z zakresu tej choroby, a także akceptacji, bo jak słusznie twierdzą jest to ważny temat dla każdego człowieka. Zbierając pieniądze włączają się w wiele akcji charytatywnych. Sami organizują kiermasze.
 
Dzięki ich działaniom do tej pory udało się zebrać ponad 1500 złotych na lekarstwa i pomoc misjom w Afryce. Jednocześnie dziękują za każdą okazaną im pomoc i proszą o wsparcie ich projektu, bo jak sami mówią "Trąd to choroba, która wiecznie żyje i chociaż ludzie o nim zapomnieli... to on wciąż o nich pamięta."
 
Gabriela Majchrowska
 
 
 

 

  Do góry strony